Україна досі не виставила Росії рахунок за вкрадений Крим

Кабінет міністрів офіційно не представив матеріальні претензії до Росії у зв'язку з анексією Криму
Depo.Гроші
18 травня 2015 11:55
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, це випливає з відповіді Міністерства юстиції на запит "Апострофа".

"Вимоги про компенсацію збитку будуть представлені урядом (України - ред.) в Європейський суд з прав людини відповідно до статті 41 Конвенції про захист прав людини та основних свобод на відповідній стадії розгляду справи Європейським судом", - повідомили в прес-службі, не уточнивши, коли саме це може статися.

У Мін'юсті сказали, що на даному етапі "триває збір додаткової і оновленої інформації про порушення майнових прав російськими органами влади".

У міністерстві нагадали, що ще минулого року уряд України подав три міждержавні заяви проти Росії в Європейський суд з прав людини. На підставі цих заяв було порушено три міждержавні справи - "Україна проти Росії", "Україна проти Росії (II)" і "Україна проти Росії (III)".

Враховуючи негативний досвід Грузії при розгляді Міжнародним судом ООН справи "Грузія проти Росії", Міністерство юстиції підготувало і передало Міністерству закордонних справ України розгорнуту правову позицію з цього питання, зокрема виклавши алгоритм ініціювання справи за позовом Україна проти РФ за порушення відповідних конвенцій ООН. За інформацією Мін'юсту, на виконання доручень прем'єр-міністра планується погоджувальна наради за участю представників Міністерства юстиції, МЗС, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, щоб виробити правову позицію щодо оскарження незаконного привласнення майна в результаті анексії Криму Росією.

Нагадаємо, попередньо матеріальний збиток у зв'язку з окупацією АР Крим українська сторона оцінює в 1-1,2 трлн грн.