Українські підприємства за день втрачають 20 млн грн через відключення електрики

Більше 90 підприємств з восьми областей України заявляють про свої збитки на суму понад 20 млн грн тільки за один день відключень електропостачання
Depo.Гроші
3 грудня 2014 16:45
ФОТО: depo.ua
Українські підприємства за день втрачають 20 млн грн через відключення електрики
Українські підприємства за день втрачають 20 млн грн через відключення електрики

Про це повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України, передає ДеПо.

Керівники підприємств скаржаться, що обленерго не попереджає їх заздалегідь про відключення електроенергії.

Крім того, на підприємствах відзначають, що замість анонсованих «Укренерго» відключень кожного споживача не більше ніж на 2 години в день іноді світла немає по 4 години.

Як наслідок, підприємства отримують вихід зі строю дорогого устаткування, серйозні технічні поломки до повної зупинки виробництва, непридатність сировини та виробничих матеріалів, а також випуск бракованої продукції через порушення технологічних циклів.

«Промисловці розуміють, що Україна зараз переживає енергетичну кризу, а тому практика відключення електроенергії, швидше за все, може бути далеко не останньою. Але й промисловці просять зрозуміти їх, адже у цей, і без того непростий час, вони продовжують працювати, інвестувати у виробництва і платити податки», - зазначив заступник голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

За його словами, аварійне або планове відключення електроенергії існує тільки на папері.

«На практиці, це несанкціоновані вибіркові відключення промислових споживачів без попередження, які можуть носити характер недобросовісної конкурентної боротьби та породжувати корупційні схеми», - додав Олійник.

У Федерації роботодавців України наголошують, що керівництво Міністерства енергетики та вугільної промисловості ніяк не виправляє ситуацію.

«Саме тому, Федерація роботодавців України звертається до прем'єр-міністра України (Арсенія Яценюка, - ред.) з проханням якнайшвидше розробити і впровадити прозорий і зрозумілий механізм регулювання обмеження постачання електроенергії промисловим споживачам з урахуванням їх важливості для економіки регіонів і країни в цілому», - зазначили у федерації.

Нагадаємо, що головою Федерації роботодавців України залишається бізнесмен-мільярдер Дмитро Фірташ. Він як власник Group DF в жовтні заявляв, що обурені забороною уряду про виділення газу для хімвиробників працівники готові йти протестувати до Києва.