Україні вже некомфортно без МВФ: Марченко розповів, як досягти прогресу з Фондом

Україні вже некомфортно без грошей Міжнародного валютного фонду, а щоб досягти прогресу в перемовинах з ним нашій владі треба вирішити три блоки питань – ринки газу та електрики, антикорупційна політика та судова реформа

Журналіст стрічки новин

Про це заявив міністр фінансів України став Сергій Марченко в інтерв'ю LIGA.net, передає Depo.ua.

Його запитали, що потрібно зробити Україні, щоб досягти прогресу з МВФ.

"На порядку денному є енергетичні питання: ринки газу та електрики, далі – антикорупційна політика, судова реформа. У частині компетенції Мінфіну є дискусії стосовно бюджетного балансу на 2022-23 роки: МВФ бачить необхідність зниження дефіциту до 3,5% ВВП, ми хотіли б пом’якшити цей рух, адже кожного року скорочувати дефіцит бюджету на 2% – це політично складне завдання для будь-якого міністра фінансів", – відповів Марченко.

Він додав, що Україна матиме наступний шанс отримати позитивне рішення від Фонду тоді, коли вирішить ці питання.

"Ми спілкуємося з МВФ тричі на тиждень, тож вони у реальному часі прекрасно розуміють наш прогрес. Наше головне завдання – виконувати поточну програму. Щодо нових перемовин ‒ питання поки не стоїть на порядку денному",  – зазначив міністр.

За його словами, поточна програма Stand-by може бути подовжена щонайменше на півроку.

"Нам уже некомфортно (без грошей МВФ – ред.). І так було ще минулого року. Кінець 2020-го був дуже складним, але нам вдалося погодити параметри бюджету-2021 та отримати макрофін від ЄС. Для цього у листопаді ми два тижні щодня обговорювали бюджет з нашими партнерами", – зазначив Марченко.

Нагадаємо, в Мінфіні заявили, що Україна може взяти нові зобов'язання перед МВФ.

Довідка: Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme