Україна виграла апеляцію за першою скаргою "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу

Апеляційний суд шведського округу Свеа відхилив апеляцію "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці з "Нафтогазом"
 

Україна виграла апеляцію за першою скарг…

Про це повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

 

"Повна перемога! Україна знову перемагає! Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмського арбітражу! Подробиці трохи згодом", – написав він.

 

 

Згодом Вітренко оприлюднив посилання на рішення суду та його неофіційний переклад. 

 

1. Апеляційний суд відхиляє скаргу "Газпрому".

2. Газпром має компенсувати "Нафтогазу" витрати на судовий процес у розмірі 1 021 774,26 євро та 1 650 000 грн, з яких 1 000 000 юридичні витрати, і платити відсотки у відповідності до Секції 6 Акту про відсотки на ці дві вищезазначені суми з моменту винесення рішення суду і до моменту здійснення оплати.

3. Апеляційний суд відхиляє запит "Газпрому" на компенсацію витрат на судовий процес.

4. Апеляційний суд відхиляє звернення "Газпрому" про секретність.

Рішення суду не може бути оскаржено по суті. 

"Які кому ще потрібні докази, що наші вимоги не є "абсурдними", що рішення Стокгольмського арбітражу є обґрунтованими, і що "Газпрому" ці рішення Стокгольмського арбітражу потрібно просто виконувати?" – написав Вітренко. 

 

Нагадаємо, 12 листопада НАК "Нафтогаз України" подав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти російського "Газпрому" щодо компенсації понад 12 млрд доларів. 

 

Довідка: "Нафтогаз" судиться з "Газпромом" від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

 

22 грудня 2017-го "Нафтогаз" заявив, що виграв арбітраж проти російського "Газпрому" у справі про постачання газу. Також "Нафтогаз" домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

 

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу "Газпрому" перевищила 2,7 мільярда доларів.

 

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в "Газпромі" повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

 

9 жовтня у Стокгольмі почалося слухання апеляції на рішення арбітражу у справі між "Нафтогазом" та "Газпромом".

 

Зазначимо, що наразі "Нафтогаз" подає позови до судів різних країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії та США, у яких прагне стягнути заборгованість "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, "Нафтогаз" прагне конфіскувати активи "Газпрому" у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько $2,7 млрд, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"