Україна очікує надходження грошей від «Газпрому»

Україна очікує в листопаді платіж від «Газпрому» за транзит російського газу в жовтні
Depo.Гроші
5 листопада 2014 18:46
ФОТО: depo.ua
Україна очікує надходження грошей від «Газпрому»
Україна очікує надходження грошей від «Газпрому»

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан, передає ДеПо з посиланням на РИА Новости.

«Транзит. Найближчий платіж повинен надійти, як я розумію, в листопаді місяці », - сказав Продан журналістам у середу, відповідаючи на питання про терміни виплати РФ платежу за транзит газу в жовтні. При цьому він не уточнив, яка сума очікується.

Нагадаємо, що авансових платежів «Газпрому» за транзит газу через територію України, здійснених в 2012-2013 роках, як повідомлялося в минулому році, мало б вистачити для оплати послуг «Нафтогазу» аж до січня 2015 року. Однак через скасування знижки за Харківськими угодами 2010 року, яка давалася в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту в Криму, контрактна ціна поставок газу зросла зі 100 доларів - до 485 доларів за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, «Газпром» підтвердив, що «Нафтогаз» погасив частину боргу. Як повідомляв ДеПо, 30 жовтня в Брюсселі за підсумками тристоронніх переговорів Україна з Росією за участю Європейського Союзу підписали документи, що регулюють умови подальших поставок газу з Росії в Україну.