Україна припиняє вносити передоплату за російський газ

НАК «Нафтогаз України» відмовився продовжувати вносити передоплату за російський газ, поки не отримає впевненості в неухильному виконанні ВАТ «Газпром» положень зимового пакета
Depo.Гроші
24 лютого 2015 15:02
ФОТО: depo.ua
Україна припиняє вносити передоплату за російський газ
Україна припиняє вносити передоплату за російський газ

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАК «Нафтогаз України», передає depo.ua

«Нафтогаз України» не вважає можливим здійснити додаткову передоплату за поставки російського газу, поки не отримає достатньої впевненості в неухильному дотриманні контракту як з боку ВАТ «Газпром», так і Брюссельського тристороннього протоколу, підписаного представниками Росії, України і Євросоюзу», - йдеться в повідомленні.

У «Нафтогазі» зазначили, що вже протягом двох днів «Газпром» не виконує заявки української сторони на поставку оплаченого газу в рамках контрактних умов.

«Зокрема, «Газпром» був зобов'язаний поставити по 114 млн куб. м 22 і 23 лютого 2015 року, але поставив за фактом тільки 47 і 39 млн куб. м відповідно», - уточнили в прес-службі НАК «Нафтогаз України», додавши, що чекають офіційних пояснень від російської сторони.

«Основним джерелом імпортного газу для України сьогодні є Європа. Тому бездоганне виконання наших зобов'язань з транспортування газу в ЄС є нашою незмінною стратегією», - заявив глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Нагадаємо, сьогодні в «Газпромі» повідомили про те, що можуть через два дні припинити поставки газу Україні через відсутність передоплати.