Україна нарощує імпорт вугілля

Україна збільшила імпорт вугілля на 15,5% протягом цього року. На закупівлю ресурсу за кордоном з початку 2018 го витрачено $ 2 млрд 151 млн. За той же період вітчизняні шахти скоротили видобуток ресурсу на 5% (24 млн тонн), а споживання вугілля теплоелектростанціями і теплоелектроцентралями, навпаки, зросло на 7% (до 18 млн тонн). Що це означає для українського споживача і економіки, ми вирішили розпитати у експертів ринку

Україна нарощує імпорт вугілля…

Швидше за все, доведеться чекати подальшого зростання цін на електроенергію, вважає представник компанії ICI SUISSE SA Микола Мартиненко.

Утримувати таку ситуацію вдасться лише до липня 2019 го. На цю дату заплановано одне з найважливіших в сфері енергетики подій - запуск ринку. Станом на вересень реальна вартість електроенергії в 1,5 рази перевищувала діючі тарифи. Наприклад, якщо порівнювати з країнами Європи, у них тарифи вище в середньому в 5 разів. Ціни не тільки на газ, але і на електроенергію в Україні будуть рухатися в бік ринкових.

Відносно ціни на вугілля та електроенергію в Україні занадто багато популізму у політиків і чиновників, вважає представник компанії ICI SUISSE SA Володимир Каракаш-Солодовников.

"Ціна того ж вугілля і, відповідно, електроенергії у нас йде за імпортним паритетом. У чому причина? У нас дефіцит цих енергоносіїв в країні. І ми змушені докуповувати 20% вугілля за кордоном. За будь-якою економічною теорією імпорт впливає на кінцеву ціну", - зазначив він.

Нагадаємо, ключовими постачальниками вугілля для України в 2018 році були Росія (частка в імпорті - 62%, $ 1,5 млрд), США (30,04% - $ 739,8 млн) і Канада (5,16% - $ 126 , 9 млн).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme