Україна домовлятиметься про «літній» газ і з Росією, і з Європою

Україна воліє почати переговори щодо «літнього газового пакету» якомога швидше, проте російська сторона має намір почати їх з січня
Depo.Гроші
18 листопада 2014 20:22
ФОТО: depo.ua
Україна домовлятиметься про «літній» газ і з Росією, і з Європою
Україна домовлятиметься про «літній» газ і з Росією, і з Європою

Про це сьогодні в Брюсселі на конференції повідомив глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

«Базуючись на нашому досвіді, досягнути згоди щодо такої крихкої угоди (по «зимового пакету») у нас зайняло більше шести місяців. Тому обговорення «літнього пакету» було б краще розпочати чим скоріше, тим краще, але, як ми розуміємо намір наших (російських) колег, вони будуть готові це зробити не раніше січня. Україна готова це обговорювати в будь-який час», - сказав Коболєв.

Голова «Нафтогазу» наголосив, що Україна буде диверсифікувати джерела постачання газу за рахунок реверсу з Європи, але й не відмовиться закуповувати у «Газпрому» певні обсяги, якщо «буде чесна ціна».

Він зазначив, що нині багато європейських компаній хочуть продавати газ в Україну, уточнивши, що зараз є чотири основні можливості на приблизно один мільярд кубометрів газу з ЄС в Україну. «Ми сподіваємося, що якщо зможемо подвоїти цей обсяг, то Україна зможе назавжди обійтися без російського газу», - переконаний голова «Нафтогазу».

При цьому Коболєв повідомив, що українська сторона має намір вести переговори відразу по двох напрямках - з російською стороною щодо «літнього пакету» та європейською - для збільшення обсягів реверсу.

Нагадаємо, Україна перестала одержувати російський газ із середини червня цього року. В результаті досягнутих наприкінці жовтня домовленостей, Україна зможе відновити постачання російського газу з будь-якої дати і в будь-яких обсягах за умови погашення боргу загальним обсягом 3,1 млрд дол., з яких 1,45 млрд дол. Україна вже погасила, і за ціною 378 дол. за тисячу кубометрів до кінця 2014 року.

Раніше ДеПо повідомляв, що Україна може відмовитися від російського газу, якщо подвоїть обсяги реверсу з Європейського союзу.