ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна більше не буде жити за фіксованим курсом - глава НБУ

Валерія Гонтарєва впевнена, що за умови працюючої економіки, курс гривні має бути на рівні 12,5-13,00 грн/долар
Depo.Гроші
10 листопада 2014 09:18
ФОТО: depo.ua
Україна більше не буде жити за фіксованим курсом - глава НБУ
Україна більше не буде жити за фіксованим курсом - глава НБУ

«Наша країна більше не житиме за фіксованим курсом (долара). Спочатку був курс стрибками: 1,7, потім 5, потім 8, потім 12. Вся наша колишня історія показала, що це не призводить нашу країну ні до економічного зростання, ні до стабільності фінансової системи», - заявила глава НБУ в інтерв'ю телеканалу « 1 + 1 », передає ДеПо.

Вона зазначила, що ще в квітні, коли Україна підписувала меморандум з МВФ, ми заявили, що курсоутворення у нас буде гнучким.

«Що було потім, ви все знаєте - курс досяг 11,70. Курс став збалансованим. Далі ми не збиралися штучно фіксувати курс. Потім почалися активні військові дії. І коли на початку вересня ситуація почала розвиватися катастрофічно і противник почав знищувати нашу інфраструктуру, ми вирішили поміняти ситуацію. Спробували відпускати курс і шукати нову для нього рівноважну ситуацію», - пояснила Гонтарєва.

При цьому, глава Нацбанку запевнила, що шукатиме рівноважний курс. Вона підкреслила, що за всіма параметрами, такий курс повинен бути на рівні 12,5-13,00 і не підніматися вище. Проте вже сьогодні можна стверджувати, що такий курс є фундаментальним на сьогоднішній день.

Водночас глава Нацбанку каже, що в держбюджеті на 2015 рік слід закладати курс долара іншим, ніж 12,95 гривні. Крім того, Гонтарева хоче, щоб законодавчо закріпили норму, яка забороняє достроково знімати строкові депозити. Таким чином, сподівається зміцнити банківську систему.

Також, відповідаючи на питання журналіста, чи була глава Нацбанку близька до відставки, Гонтарева відповіла: «Я близька до звільнення була. Мене президент запропонував на цю посаду. Якщо президент мені запропонує піти з цієї посади, я чинити опір не буду».

Нагадаємо, на минулому тижні курс гривні девальвував в середньом на 2 гривні за долар.