Учасники АТО безкоштовно їздитимуть у метро лише за наявності посвідчення

Право на безкоштовний проїзд у метро учасники антитерористичної операції можуть реалізувати виключно за пред'явленням посвідчення учасника бойових дій
Depo.Гроші
7 квітня 2015 18:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявив перший заступник начальника КП "Київський метрополітен" Валерій Гавриленко та старший інспектор з організації документального забезпечення з питань пільгового проїзду Тетяна Роженко, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

За словами Гавриленка, останнім часом в метрополітені трапилось декілька пов'язаних з цим правом конфліктних ситуацій.

Зокрема, люди показували контролерам у метро довідки про участь в АТО, і на підставі цих документів хотіли безкоштовно скористатися послугою, а коли працівник метро просив показати посвідчення, розпочинався конфлікт. Але довідка не підтверджує статус пільговика й відповідно не надає людині право на безкоштовний проїзд.

"З яких причин люди не отримали посвідчення - це інше питання, але законом прописано саме так. І виникає конфліктна ситуація. Ми отримали роз'яснення з цього приводу Департаменту соціальної політики КМДА - і там нам підтвердили, що посвідчення дає право на безоплатний проїзд в транспорті", - зазначив він.

Також Гавриленко підкреслив, що метрополітен не має права самостійно встановлювати правила пропуску пасажирів і визнавати якісь документи.

У свою чергу Роженко пояснила, що підставою для надання пільг учасникам АТО є посвідчення з написом: "Учасник бойових дій", яке затверджене постановою Кабінету міністрів України.

Як повідомляється, з метою уникнення в подальшому конфліктних ситуацій метрополітен минулого тижня звернувся до Національної гвардії України та Міністерства оборони з проханням довести до відома особового складу, що саме посвідчення дає право на пільговий проїзд.

Нагадаємо, 7 квітня Рада уточнила статус учасників АТО і надала пільги добровольцям.

Також кияни-учасники АТО мають право на першочергове влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів та безкоштовне харчування їхньої малечі у садках. Крім того, діти учасників АТО, що навчаються у 5-11 класах теж будуть харчуватися безкоштовно.