У Яценюка підрахували втрати України від "ведмежої блокади"

Україна втратить від блокування російських вантажівок 115 мільярдів гривень
Depo.Гроші
27 лютого 2016 16:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив глава департаменту автотранспорту Мінінфраструктури Роман Хміль на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Груба оцінка втрат - 15 млрд грн транспортних доходів + мінімум 100 млрд грн від продажу наших товарів на експорт. Боюсь, що насправді значно більше, страшно рахувати", - написав Хміль.

Він також додав, що зупинка російського транзиту для нас, як країни транзитера, яка має суттєву частку доходів бюджету від міжнародної торгівлі та транзитних потоків - це інфраструктурна катастрофа.

"Це призведе до зупинки нашого транзиту до країн Азії та двосторонніх перевезень до РФ. Потім зупиниться залізничний транзит. Далі міжнародні компанії поступово перестануть їздити нашою територією також, бо таким чином ми порушимо міжнародні угоди та їх інтереси. Потім нас виженуть з СОТ та позбавлять підтримки ЄС та США. Як тільки ми перестаємо вести себе цивілізовано, ми перетворюємось в очах наших партнерів на Сомалі, з усіма негативними наслідками", - попереджає чиновник.

Крім того, за його підрахунками, транзит автомобільний через Росію становить 4 млрд грн транспортних доходів плюс 50 млрд грн вартість українських товарів, які таким чином перевозяться до країн Азії. "Двосторонні автоперевезення до РФ: 2 млрд грн плюс товарообіг. Транзит залізничний: 9 млрд грн + товарообіг", - написав Хміль.

Нагадамо, з 26 лютого у "Свободі" заявили про відновлення акції з блокування руху російських вантажівок.
Станом на 13:20 27 лютого на Львівщині "свободівці" зупинили 30 російських вантажівок.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.