У Яценюка перерахували соціальну норму газу для населення

Уряд України прийняв низку рішень, спрямованих на спрощення нарахування субсидій, прозорості та гнучкості встановлення тарифів
Depo.Гроші
28 жовтня 2015 19:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Кабміну.

"У середу, 28 жовтня, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив про рішення Кабміну, яким вводиться механізм зміни застосування соціальної норми споживання газу. Встановлюється соціальна норма в розмірі 1200 кубометрів на весь опалювальний сезон (6 місяців). Це означає, що людина може сама визначати, скільки газу використовувати в межах соціальної норми щомісяця протягом опалювального сезону", - сказано в повідомленні.

Також було прийнято рішення, що в лютому 2016 року буде здійснено контроль реальних витрат населенням газу для опалення та оцінено необхідність збільшення соціальної норми в разі холодної зими.

Крім того, глава уряду підписав постанову, якою спрощується перерахування субсидій за житлово-комунальні послуги на зимовий період. Воно буде здійснюватися в автоматичному режимі без подання повторних заявок.

Урядом також вносяться зміни в порядок перерахунку вартості опалення підприємств ЖКГ, яке буде проводитися в щомісячному режимі залежно від зовнішніх температур, а не раз на півроку, як було раніше.

Прийнято також рішення, згідно з яким за результатами першого кварталу наступного року в залежності від ціни імпортованого газу та курсу національної валюти буде здійснено коригування ринкової ціни природного газу.

Прем'єр-міністр України підписав зміни до постанови про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування, яке передбачає:

- встановлення коригуючих коефіцієнтів для розрахунку витрати газу, електричної та теплової енергії на потреби опалення в залежності від кількості поверхів будівель;

- нормативи користування послугами централізованого опалення за умови обладнання житлових будинків приладами обліку теплової енергії;

- послугами газопостачання за наявності або відсутності газових лічильників;

- електричною енергією для індивідуального опалення, диференційовані за періодами часу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада