У Яценюка обмежили межу накруток у вартості ліків

Кабінет міністрів України ввів державне регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення (ВМП), створивши рівні умови для ціноутворення ліків вітчизняного та іноземного виробництва
Depo.Гроші
13 листопада 2014 18:42
ФОТО: depo.ua
У Яценюка обмежили межу накруток у вартості ліків
У Яценюка обмежили межу накруток у вартості ліків

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я України, передає ДеПо.

Згідно з текстом документа, з 1 січня 2015 року граничні торгово-роздрібні надбавки на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів і ВМП (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), і обов'язковий мінімальний асортимент соціально-орієнтованих ліків і ВМП для аптечних закладів будуть складати від 10 до 25%.

За даними МОЗ, в даний час розмір торгово-роздрібних надбавок на вітчизняні ліки, оптово-відпускна ціна яких нижча 12 грн за одну упаковку, становить від 0,3% до 169,5%.

МОЗ очікує, що прийняття даної постанови «дозволить збільшити економічну доступність недорогих вітчизняних ліків для малозабезпечених верств населення і створити рівні умови застосування державного регулювання цін на ліки, як для іноземного, так і вітчизняного виробника».

Відповідну постанову уряду прийнято на засіданні Кабміну в середу.

Нагадаємо, у МОЗ впевнені, що закупівля ліків і вакцин безпосередньо у виробника вирішить питання необґрунтованого завищення цін.