У Стеця кажуть, що на Донбасі мало українського ТВ через жлобство каналів

Міністерство інформполітики України пропонувало використовувати отримані від Польщі передавачі для відновлення ефірного мовлення на окупованому Донбасі майже всім телеканалам, однак не всі готові платити за додаткове обладнання
Depo.Гроші
9 квітня 2015 18:03
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі "Українському тижню" повідомила заступник міністра інформполітики Тетяна Попова, додавши що польський уряд надав Україні передавачі за 1 дол.

"На жаль передавачі були без фідер-антен (обладнання для передачі сигналів в системах радіозв'язку, радіомовлення, телебачення, що використовують для передачі інформації вільне поширення радіохвиль, - ред.), у зв'язку з чим виникла затримка адже каналам або державі треба придбати ці антени. Нам передали просто самі передавачі, які вимкнули у Польщі, оскільки там ефірне мовлення припинили. Обладнання знаходилося у них на складах і потім його передали нам. Довелося їх відновлювати. Зараз вони вже готові і до передавачів докупаються фідер-антени" - зауважила Попова.

За словами заступника міністра, вартість антени для передавача, за словами - $10-15 тис.

"Апаратуру ми надаємо безкоштовно. Вони (канали - ред.) мають заплатити (за антенну, - ред.) близько $10-15 тис., і вони мають потім сплачувати за спожиту електроенергію. Скільки це зараз я не скажу, але до подорожчання мені рахували, що це не понад 10 тис. грн. Наразі ж концерн РРТ напряму надає ці розрахунки каналам", - розповіла заступник міністра.

Вона зазначила, що попри таку вартість, не всі канали готові платити ці гроші за мовлення на окупованих територіях.

"Ми спілкуємося з каналами і пропонували можливість майже всім. Однак не всі готові додатково платити за антенно-фідерне обладнання. Не всім ми готові дати найпотужніші передавачі, адже розуміємо, що це має бути передусім інформаційне мовлення, а по-друге державне. Хоча один передавач ми дали "1+1" (для мовлення, - ред.) на Донецьк без проблем", - зауважила Попова.

Як повідомляв depo.ua, ще наприкінці січня у Концерні радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ) заявили, що налагодили трансляцію деяких українських телеканалів на захоплених терористами територіях Луганської та Донецької областей.