У Росії відсудили в України борг за польоти військового літака під час Майдану, - ЗМІ

Російські авіаційні структури виграли суд у Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України у справі про борг за обслуговування військового літака, що здійснював секретні рейси через кордон під час Майдану
Depo.Гроші
6 липня 2015 18:19
ФОТО: depo.ua

Літак АН-26 здійснив два засекречених рейси в лютому 2014 року, один з яких міг вивозити до Росії майно соратників Віктора Януковича, а другий віз до Києва з Росії спецзасоби для "Беркута", повідомляє "Газета.Ru", передає depo.ua.

Судові розгляди навколо "секретного" рейсу почалися 2 жовтня 2014. Підзвітна Росавіації держкорпорація "Організація повітряного руху" (ОрПР), що забезпечує аеронавігаційне обслуговування та безпеку польотів, звернулася до арбітражного суду Москви з вимогою стягнути плату за проведення по російській території літака з військової частини №2269 авіації внутрішніх військ МВС України, розташованої в місті Олександрії Кіровоградської області.

У лютому 2014 держкорпорація ОрПР здійснила "проводку" літака Ан-26, що належить в/ч №2269, до одного з російських аеродромів і назад.

Вартість наданих послуг, згідно з реєстрами польотів повітряних суден, була невисокою - 29 347 руб. 21 коп.

За словами джерела в держкорпорації, рішення по українському літаку було прийнято "за лічені години".

Співрозмовник видання додав, що за дев'ять днів після "проводки" ОрПР направила українській стороні рахунок за надані послуги. Однак українські силовики за переліт не розрахувалися.

На процесі представники України також не з'явилися, хоча їм були направлені запрошення до суду. Рішення у справі №А40-159633/14 було винесено на користь російської авіаційної структури, воно знаходиться у відкритому доступі.

Співрозмовник уточнив, що компанія на підставі виграного суду може за допомогою Мін'юсту Росії стягувати борг з в/ч №2269 Внутрішніх військ МВС України через міжнародні правові юридичні інститути.

Видання з'ясувало, що військово-транспортний літак Ан-26 здійснював рейс до Росії 19 лютого 2014 - в розпал кровопролитних зіткнень на Майдані Незалежності в Києві.

"Високопоставлені чиновники для порятунку своїх сімей і майна використовували можливості і військових літаків", - розповідає один зі співрозмовників в держкорпорації.

Військово-транспортні літаки МВС України базувалися, за даними відкритих джерел, в київському міжнародному аеропорту Жуляни.

Джерело в авіаційних колах припускає, що Ан-26, через який держкорпорація ОрПР звернулася до суду, був завантажений меблями, картинами і коштовностями.
Однак співрозмовники в російських силових структурах запевняють, що борт в Росію прилетів порожнім, а от з Росії літак відвіз спецзасоби для українських правоохоронців: гумові кулі і світлошумові гранати для розгону демонстрантів, а також екіпіровку для бійців спецпідрозділів.
"В України не було нелетальної зброї. І вона закуповувала всі ці речі у нас ", - розповів один з офіцерів.

Цю версію підтверджує нота МЗС України, направлена 4 квітня 2014 на адресу МЗС Росії, з проханням "надати інформацію про постачання в Україну вантажів спецзасобів для використання при охороні громадського порядку загальною вагою 2394 кг і 2774 кг, що прибули рейсами "Чкаловськ - Київ" 21 січня і 24 січня 2014".

Ця інформація була потрібна для розслідування подій на Майдані.

Видання звернулося до заступника директора з міжнародного співробітництва та протоколу держкорпорації ОрПР Миколи Івашова з проханням докладніше розповісти про позов і польоти українського Ан-26. Однак він від коментарів відмовився, заявивши, що вся інформація з даного польоту секретна.