У Порошенка похизувалися планом спрощення податкової звітності

Адміністрація Президента України (АПУ) і Державна фіскальна служба (ДФС) готують ряд законопроектів щодо спрощення адміністрування податків та зборів, вони будуть внесені на розгляд парламенту восени
Depo.Гроші
24 липня 2015 11:15
ФОТО: depo.ua

Про це на засіданні Національної ради реформ повідомив глава АПУ Борис Ложкін, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Податкова реформа - це те, що може бути схвалене парламентом до 1 жовтня, якщо на цьому сфокусуватися. Це не вимагає ні грошей, ні будь-яких інших ресурсів. Я думаю, всі фракції коаліції повинні бути в цьому зацікавлені", - зазначив Ложкін.

За його словами, необхідно значно скоротити обсяг інформації, яка повинна надаватися у податковій звітності. Мова йде про створення єдиної уніфікованої форми податкової звітності з податку на прибуток підприємств замість існуючих 5 форм за видами діяльності. Кількість додатків до декларації пропонується скоротити з 14 до як мінімум 9. Відповідний проект зараз розробляється в ДФС.

"Український бізнес, яким зараз і так не солодко, надто багато часу витрачає на те, щоб звітувати перед державою. Так, згідно з рейтингом Doing Business, в Україні на підготовку звітності компанія витрачає в середньому 350 годин в рік. Для порівняння - в Об'єднаних Арабських Еміратах, які є лідером по цьому показнику, він становить 12 годин", - зазначив глава АПУ.

Наступним кроком, за словами Ложкіна, має стати об'єднання ПДФО, ЄСВ та військового збору в єдиний податок на заробітну плату. Також буде запропоновано ввести єдину річну декларацію з сплату єдиного податку та ЄСВ та спрощення процедури її надання, зокрема, відмовитися від подвійного підтвердження подання декларації та застосування штрафів у разі подання уточненої інформації. Відповідні законопроекти повинні бути розроблені і внесені в парламент до 1 жовтня і заробити на практиці з січня 2016 року.

Глава президентської адміністрації підкреслив, що результатом має стати скорочення часу на адміністрування податків та зборів з 350 до 100 годин на рік.

Мітки: податки, АПУ