ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Нафтогазі заявили, що модель монетизації субсидій не відповідає закону

Обрана урядом модель проведення монетизації субсидій не відповідає чинному законодавству

Depo.Гроші
11 січня 2019 18:01
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу Сергій Хабатюк у Facebook, інформує Depo.ua.

"Законом про житлово-комунальні послуги визначено, що "передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України". І це має відбутися з 1 січня цього року", – повідомив Хабатюк.

За його словами, модель монетизації субсидій, яку запровадив уряд, передбачає надання коштів не споживачам, а посередникам на ринку постачання газу.

"Також Закон чітко та однозначно визначив форму виплат пільг та субсидій – грошова, а Кабмін може визначити лише порядок їх виплати", – зазначив представник Нафтогазу.

Раніше голова Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв'ю одному з українських телеканалів розкритикував спосіб переходу до монетизації субсидій, адже він не передбачає видачі коштів на руки споживачам.

У свою чергу у Міністерстві соціальної політики, яке і запропонувало чинну нині модель монетизації, повідомляли, що видача субсидій населенню у грошовій формі "може викликати гіперінфляцію".

Нагадаємо, 10 січня стало відомо, що повна монетизація субсидій дасть можливість провести верифікацію, яка дозволить відстежити реальну кількість фактичних одержувачів субсидій.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.