У Нафтогазі заявили, що модель монетизації субсидій не відповідає закону

Обрана урядом модель проведення монетизації субсидій не відповідає чинному законодавству

Про це заявив заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу Сергій Хабатюк у Facebook, інформує Depo.ua.

"Законом про житлово-комунальні послуги визначено, що "передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України". І це має відбутися з 1 січня цього року", – повідомив Хабатюк.

За його словами, модель монетизації субсидій, яку запровадив уряд, передбачає надання коштів не споживачам, а посередникам на ринку постачання газу.

"Також Закон чітко та однозначно визначив форму виплат пільг та субсидій – грошова, а Кабмін може визначити лише порядок їх виплати", – зазначив представник Нафтогазу.

Раніше голова Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв'ю одному з українських телеканалів розкритикував спосіб переходу до монетизації субсидій, адже він не передбачає видачі коштів на руки споживачам.

У свою чергу у Міністерстві соціальної політики, яке і запропонувало чинну нині модель монетизації, повідомляли, що видача субсидій населенню у грошовій формі "може викликати гіперінфляцію".

Нагадаємо, 10 січня стало відомо, що повна монетизація субсидій дасть можливість провести верифікацію, яка дозволить відстежити реальну кількість фактичних одержувачів субсидій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна