У "Нафтогазі" спростували інформацію КМДА про рішення суду щодо боргів Ахметова

НАК "Нафтогаз" спростовує інформацію про те, що Господарський суд міста Києва не задовольнив заяву компанії "Київенерго" про заміну боржника у справі про заборгованість перед НАК на комунальне підприємство "Київтеплоенерго"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "Нафтогазу" у соціальній мережі Facebook.

"Рішення щодо тої справи, в якій суд розглядає питання правонаступництва за боргами, очікується ближче до кінця місяця", - йдеться у повідомленні.

"Сьогодні розглядалося клопотання "Київенерго" про те, щоб стороною спору в одній із багатьох судових справ між нами і "Київенерго" стало нове комунальне підприємство, "Київтеплоенерго". Це клопотання суд відхилив. Як і усі, чекаємо на фінальний текст рішення", - додали в "Нафтогазі".

У компанії зазначили, що сьогоднішнє рішення не наближає КМДА до мети - пробачити "Київенерго" 4 мільярди гривень боргу за рахунок "Нафтогазу".

Окрім того в "Нафтогазі" нагадали, що за їхніми даними, компанія Ахметова має достатньо активів у вигляді заборгованості перед нею споживачів, щоб закрити борги перед "Нафтогазом".

Нагадаємо, раніше у КМДА повідомили, що суд виніс ухвалу, за якою ані "Київтеплоенерго", ані громада міста Києва не має відповідати за борги ПАТ "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз України".

Довідка: 15 червня КП "Київтеплоенерго" звернулося до Господарського суду м. Києва із позовом до ПАТ "НАК "Нафтогаз України" про визнання укладеними договорів про постачання природного газу. Зі свого боку НАК подав зустрічний позов.

"Вимоги НАК "Нафтогаз" суперечать як Конституції України, так і нормам міжнародного права. Вимоги НАК є несправедливими стосовно громади Києва, адже коштами мешканців міста Києва змушують погасити борги, зокрема штрафи та пені, що нараховані іншій структурі і що не мають джерела погашення. Міська влада проти такого способу вирішення боргових питань, адже, насамперед, відстоює інтереси киян", - заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, місто подало позов до суду на НАК "Нафтогаз" з вимогою визнати укладеною угоду на постачання природного газу і повернути киянам стабільне постачання послуг.

"Наша вимога незмінна: повернути газ на об'єкти теплогенерації, відновити постачання гарячої води людям. Крім того, мова йде про безпеку та стабільне теплопостачання багатомільйонного міста. Адже з 1 серпня ми повертаємо в управління ТЕЦ №5 та ТЕЦ №6, які виробляють не лише тепло, а й електрику, і відсутність газу може спричинити вимушені відключення електропостачання", - пояснив заступник голови КМДА.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна