У Нацбанку за узаконення біткойна, але не хочуть собі нової обузи

Національний банк України виступає за законодавче врегулювання статусу криптовалют в Україні, але регулювати цей ринок не має бажання

Про це повідомляє "Обозреватель", в розпорядженні якого опинився лист заступника глави НБУ Олега Чурія першому заступникові голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайлу Довбенку, передає Depo.ua.

Він стосується проектів закону "Про обіг криптовалюти в Україні" (№7183) і "Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні" (№7183-1), які знаходяться на розгляді комітету.

"Положення обох законопроектів спрямовані на визначення правового статусу криптовалют, а також врегулювання правовідносин щодо їх обігу, використання та здійснення операцій з ними в Україні. НБУ згоден з ідеєю авторів законопроектів про необхідність законодавчого регулювання цих питань", - йдеться в листі.

У Нацбанку нагадали, що правовий статус криптовалют не врегульовано і в Євросоюзі, а досвід легалізації є тільки в Японії. Чурій також наголосив, що НБУ пропонує доповнити деякі формулювання в законопроекті №7183-1.

"На нашу думку, відкриття криптобіржами рахунків в криптовалюті іншим особам може здійснюватися виключно в цілях криптообмінних операцій, а не з метою здійснення господарської діяльності або для власних потреб", - зазнив Чурій.

Регулятор критично оцінив намір авторів іншого законопроекту – №7183 – наділити Нацбанк регуляторними повноваженнями на ринку криптовалют у разі, якщо за ними буде закріплено статус інструменту обміну.

"Автори пропонують закріпити за НБУ повноваження щодо регулювання бартерних операцій, що не є властивою функцією центробанку", - зазначив Чурій.

Нагадаємо, що в жовтні народний депутат Сергій Рибалка подав законопроект №7183-1 - "Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні", яким пропонується правове регулювання. Зокрема, ключовий акцент зроблений саме на стимулюванні розвитку ринку. Законопроектом пропонується наділити криптовалюти статусом фінансового активу, криптобіржі повинні будуть отримати статус фінустанов, брати ліцензії на свою діяльність. Крім того, стимулювання буде полягати у встановленні пільгових тарифів на електроенергію (пільгові промислові тарифи в індустріальних парках і більш пільгові, ніж існуючі нічні тарифи для майнерів з решти території України), а також пільгового і максимально спрощеного оподаткування. Зокрема, буде запропоновано встановити нульову ставку оподаткування покупки криптовалют і 2% збору в Пенсійний фонд при виході в гривню.

Додамо, що найпопулярнішою з тисяч криптовалют є біткойн, ціна якого наразі сягає 10 тис. доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme