У Нацбанку розповіли, чому в Україні подорожчали продукти

Поточна інфляція в Україні, в першу чергу, пов'язана з підвищенням цін виробниками через збільшення їхніх витрат

Таку думку висловив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин в Facebook, передає Depo.ua.

"Поточна інфляція - це інфляція пропозиції, тобто пов'язана в першу чергу з підвищенням цін виробниками продукції через зростання їх виробничих витрат, а не споживчого попиту. Є підстави констатувати і деяке посилення споживчого попиту, адже в минулому році суттєво зросли залишки за кредитами, наданими населенню в національній валюті, які в значній мірі спрямовувалися на купівлю автомобілів та інші споживчі потреби", -написав він.

У теж час недооціненим фактом є перенос зростання цін виробників на кінцеву ціну споживчих товарів. Данилишин пояснив, що основну частину товарів і послуг, які входять до складу індексу споживчих цін, становлять продукти харчування. За цьому враховувати підвищення цін на них вважається некоректним, тому що людина не може збільшити споживання їжі. Але попит може збільшитися на послуги і товари тривалого користування або в разі, якщо населення стає заможним.

У 2017 році зростання цін на зазначені товари був нижче, ніж на продукти харчування, алкогольні напої і тютюнові вироби, послуги ЖКГ і паливо.

"Поточна інфляція - це інфляція пропозиції, тобто пов'язана в першу чергу з підвищенням цін виробниками продукції через зростання їх виробничих витрат, а не споживчого попиту. Є підстави констатувати і деяке посилення споживчого попиту, адже в минулому році суттєво зросли залишки за кредитами, наданими населенню в національній валюті, які в значній мірі спрямовувалися на купівлю автомобілів та інші споживчі потреби. ", - додав Данилишин.

Глава ради НБУ підкреслив, що Україна переживає інфляцію пропозиції під впливом зносу основних виробничих фондів, низької ефективності і продуктивності роботи, збільшення вартості сировини і обладнання.

"За підсумками 2016 зростання цін виробників склав 35,7%, з лагом у 6-9 місяців - це транслювалося в підвищення споживчих цін. У 2017 році - ІЦВ - 16.5%, - додав експерт.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme