У МВФ пояснили зміцнення гривні

Перекази коштів від українців на заробітках, рекордні врожаї і підвищення попиту на національні облігації – головні причини зміцнення гривні
 

Про це заявив представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю "Еспресо", інформує Depo.ua.

Втім, першою причиною Люнгман назвав перекази коштів від українців на заробітках.

"Так, має місце продовження досить істотного припливу коштів від українців, які перебувають на заробітках за кордоном. Ціни на традиційні товари українського експорту високі одночасно як ціни українського імпорту – на той же газ, – зменшилися", – зазначив він.

У МВФ також розповіли про можливі проблеми після подорожчання гривні.

"Для споживачів, які мають на меті придбати імпортні товари – це виграш. Оскільки ці товари будуть для них дешевше. Це саме для компаній, які хотіли б оновити свої виробничі фонди, якщо вони імпортні, то придбання цих імпортних виробничих фондів буде дешевше", – додав він.

Але експортери, коли вони конвертують свою валютну виручку, вони отримують менше в гривнях, зазначив Люнгман.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пообіцяв, що в 2020 році тенденція на зміцнення курсу гривні збережеться.

Але 8 січня 2020 року Національний банк України на 9 січня підняв офіційний курс долара до 23,83 гривень, це на 15 копійок вище в порівнянні з попереднім банківським днем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme