У Мінфіні не мають плану на випадок відсутності підтримки МВФ у 2021 році

Міністерство фінансів у своїх планах на 2021 рік не розглядає варіантів, за яких Україна не отримала б підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ)
 

У Мінфіні не мають плану на випадок відс…
Фото: Facebook Сергія Марченка

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю виданню "Кореспондент", передає Depo.ua.

"Цього року планів без МВФ ми не розглядаємо. Тому що ціна питання досить велика", – сказав міністр.

Очільник Мінфіну наголосив, що позиція МВФ важлива на ринках капіталу для зовнішніх запозичень, для отримання фінансування від таких міжнародних партнерів, як Всесвітній банк і Єврокомісія.

"Важливо, щоб ми залишалися в програмі. Якщо нові транші прийдуть із затримкою в місяць, це не є проблемою", – додав він.

Окрім антикорупційної інфраструктури, проведення судової реформи та врегулювання тарифних питань на ринку газу, серед "домашніх завдань" України, які обговорюють у переговорах із Фондом, Марченко також назвав консолідацію бюджету на 2022 рік.

"Особливих суперечок із командою Фонду немає. Є питання формулювань зобов'язань, які ми беремо на себе. Тут більше питання технічне - сформулювати зобов'язання. Та і які можуть бути суперечки? Наприклад, навколо ринку природного газу. Є питання, як зробити так, щоб ситуація зі створенням регуляції на цьому ринку була мінімізована", – зазначив Марченко.

Нагадаємо, раніше у Міжнародному валютному фонді не змогли відповісти на запитання про можливі терміни виділення наступного траншу для України

Довідка: Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme