У Мінекономіки похвалилися низькою ціною на газ порівняно з ЄС (ІНФОГРАФІКА)

Кінцева роздрібна ціна природного газу для населення в Україні залишається однією з найнижчих в Європі
Depo.Гроші
11 травня 2016 10:52
ФОТО: depo.ua
У Мінекономіки похвалилися низькою ціною на газ порівняно з ЄС (ІНФОГРАФІКА)
У Мінекономіки похвалилися низькою ціною на газ порівняно з ЄС (ІНФОГРАФІКА)

Такою статистикою похвалилися у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, передає depo.ua.

“Сьогодні Нафтогаз України - Naftogaz купує природний газ для потреб населення за найвигіднішою ціною, не керуючись жодними політичними домовленостями/ Якби ми не перестали імпортувати газ за сумнозвісним газовим контрактом з Росією, переплата за два роки становила би 20,5 млрд доларів”, ”, – пояснила перший заступник міністра економічног  розвитку Юлія Ковалів.

За даними міністерства, $185 за 1000 куб. м природного газу – це роздрібна ціна блакитного палива, яка складається з ціни газу на німецькому хабі ($146) і доставки до України, тарифу на розподіл та ПДВ.

Уряд також ухвалив рішення, що природний газ власного видобутку повинен продаватися за ринковою ціною (за виключенням ціни на транспортування до західного кордону України).

Раніше український газ продавався за операційною собівартістю 1590 грн за 1000 куб. м. В ціну не закладалися кошти на геологічну розвідку, розробку нових родовищ, буріння і таке інше.

"За такої ціни за 7-8 років власний видобуток в Україні скоротився би на три чверті. Натомість, уряд запропонує програму збільшення власного видобутку до 30 млрд куб. м природного газу до 2020", – зазначили в міністерстві.

Нагадаємо, що 27 квітня,  Кабінет Міністрів України затвердив єдину ціну на газ для населення – 6 879 грн за 1 тис. кубометрів. Раніше НКРЄ встановив для населення дві ціни на газ: 3600 та 7200 грн. Так, для всіх громадян України встановлювалася соціальна норма в обсязі 200 куб. м газу за ціною 3600 грн, що було майже вдвічі дешевше.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада