У Мін’юсті занепокоєні, що п’ять людей будуть перевіряти мільйон декларацій

Швидке впровадження електронного декларування для чиновників призведе до того, що мільйон декларацій будуть перевіряти п’ять осіб

Таку думку коментарі телеканалу "112 Україна" обґрунтувала перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова, передає depo.ua.

"Для того щоб декларуванню дати старт – агентство (Національному агентстві з питань запобігання корупції, - ред.) має затвердити форму декларації. Необхідно вдосконалювати. Березень на порозі. НАЗК не запрацювало. Якщо почнемо декларувати всіх, хто підпадає під цей закон, а це майже мільйон осіб, яким треба роз’яснити, видати електронний підпис. Цей шлях має проти НАЗК, яке буде мати 5 керівників і ще не буде мати всього штату. Тому треба вводити поступово. Можливо, в цьому році подадуть 1-3 категорії чиновників, які мають найбільші корупційні ризики", - сказала Севастьянова. 

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" щодо електронної системи надання та оприлюднення декларацій, до якого з голосу було внесено правку щодо відтермінування до 2017 року введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в таких деклараціях, а також щодо підвищення вартості майна, яке потребує електронного декларування, до 150 розмірів мінімальних заробітних плат.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<