У МЕРТ підрахували збитки від російської транзитної блокади

За оцінкою Мінекономрозвитку, за підсумками 2016 року через обмежувальні транзитні заходи з боку Росії українська економіка втратить приблизно $1 млрд
Depo.Гроші
17 серпня 2016 16:35
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Апострофу" повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська, передає depo.ua.

"Інформацію за минулий рік ми вже оприлюднили. Є статистика за п'ять місяців. По експорту у нас скорочення в РФ на 36,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. По Казахстану у нас падіння в січні-травні вже 46,2%, або 136,4 млн доларів. За підсумками 2016 року за нашою оцінкою через заходи, введені Росією, у нас буде втрата для економіки приблизно 1 млрд доларів", - заявила вона.

За її словами, якщо говорити про річні втрати в зв'язку з обмеженнями транзиту в Казахстан і Киргизстан, то виходить на 0,4 млрд доларів.

Нагадаємо, що Володимир Путін указом від 1 січня 2016 року встановив, що міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з території України на територію Казахстану через російську територію здійснюються тільки з території Білорусі.

Потім 1 липня Путін доповнив свій указ новими нормами, поширивши його дію не тільки на Казахстан, а й на Киргизстан.

Крім того, вводиться тимчасова заборона на автомобільні і залізничні перевезення товарів, щодо яких в Росії застосовуються ставки ввізних мит, встановлені Єдиним митним тарифом ЄАЕС, відмінні від нуля, і товарів, включених до переліку сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, затверджений урядом РФ.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.