У Ліхтенштейні заарештовали 13 млн франків судді Вищого госпсуду

У Ліхтенштейні заарештовано 13 млн франків на рахунка судді Вищого господарського суду України, що за часів президентства Віктора Януковича був заступником голови Вищого господарського суду України
Depo.Гроші
29 липня 2015 18:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба Державної служби фінансового моніторингу України, передає depo.ua.

Як повідомляється, Держфінмоніторингом України спільно з фінансовою розвідкою Ліхтенштейну встановлено п'ять компаній, які зареєстровані в Панамі та Ліхтенштейні і мають рахунки в банківських установах Ліхтенштейну та Латвії.

На рахунках зазначених компаній протягом тривалого часу акумулювалися значні суми грошових коштів з сумнівним походженням.

"Встановлено, що спільними бенефіціарними власниками та/або уповноваженими особами по рахунках, відкритих в банківській установі в Ліхтенштейні, є діючий суддя Вищого господарського суду України і його дружина. У часи президентства Віктора Януковича цей суддя обіймав посаду одного з заступників голови Вищого господарського суду України", - сказано в повідомленні.

По одному з рахунків, де бенефіціарним власником і уповноваженою особою є дружина судді, 28 липня цього року завдяки спільним заходам Держфінмоніторингу України, Фінансової розвідки та прокуратури Ліхтенштейну, судовим рішенням р. Вадуц, зазначені активи були арештовані. Також встановлено, що одна з компаній володіє рахунком у латвійському банку, з якого надходили основні грошові потоки.

Зараз Держфінмоніторингом України у тісній співпраці з фінансовою розвідкою Ліхтенштейну встановлюються джерела походження коштів на зазначених рахунках.

Здійснюються відповідні заходи щодо ідентифікації компаній та їх бенефіціарних власників, які зараховували кошти на рахунки зазначених нерезидентів.

Матеріали спільного фінансового розслідування Держфінмоніторингу України і фінансової розвідки Ліхтенштейну 29 липня 2015 році передані в Генеральну прокуратуру України для вчинення відповідних процесуальних дій.

Більше новин економіки читайте у рубриці Гроші.depo.ua.