У Держдумі Росії хочуть покарати Moody's і S&Р за "сміттєві" рейтинги

Російські законотворці хочуть дати Центробанку право позбавляти акредитації рейтингові агентства за "неправильну" оцінку
Depo.Гроші
24 квітня 2015 10:09
ФОТО: depo.ua

Регулятор може отримати широке коло повноважень з нагляду за діяльністю в Росії рейтингових агентств і власне за процедурою присвоєння кредитного рейтингу, передає depo.ua з посиланням н "Известия".

Зокрема, Центробанк зможе позбавляти ліцензії рейтингові агентства, які порушили методології присвоєння рейтингів. Також агентства будуть зобов'язані погоджувати свої методології з ЦБ. На цьому наполягає Рада Федерації в рамках розгляду Держдумою законопроекту "Про діяльність рейтингових агентств".

Документ внесений до Держдуми в лютому 2015 року на фоні дій "великої трійки" рейтингових агентств - Fitch, Moody's і Standard & Рoor's. На початку року вони різко знизили суверенні рейтинги Росії, причому два останніх - до "сміттєвого" рівня (ВВ+). Таку поведінку російська влада розцінила як необґрунтовану і політично ангажовану. З цієї причини чиновники вже неодноразово пропонували перестати орієнтуватися на дії "великої трійки", а законопроект покликаний знизити залежність фінсистеми Росії від політично мотивованих дій міжнародних агентств.

Законопроект встановлює основні поняття і умови рейтингової діяльності, зокрема, порядок акредитації Центробанком. Акредитуватися необов'язково, але тільки акредитовані агентства зможуть присвоювати рейтинги в регуляторних цілях, тобто у випадках посилань на кредитні рейтинги в законодавстві Росії.

Глава ради директорів рейтингового агентства "Рус-Рейтинг" Олександр Зайцев зазначив, що і поточна версія проекту закону дає Центробанку право застосовувати санкції до недобросовісних гравців - штрафувати агентства, а також призупиняти та відкликати їх акредитацію. Більш конкретні процедури, припускає експерт, будуть визначатися внутрішніми документами та регламентами ЦБ.

У московських відділеннях Fitch, Moody's, S&P ситуацію ще не коментують.

Нагадаємо, що в Кремлі ще у січні 2015 року образился на "сміттєві" рейтинги

Мітки: Moody's, Fitch, Росія