У біржі ПФТС забрали ліцензію через російських акціонерів

Анульована ліцензія ПАТ "Фондова біржа ПФТС" на провадження професійної діяльності на фондовому ринку
Depo.Гроші
7 жовтня 2015 12:38
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла на засіданні 6 жовтня, повідомляє прес-служба відомства.

"Рішення прийняте відповідно до вимог п. 9 ч. 2 статті 16 закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", згідно з якими підставою для анулювання ліцензії є документальне підтвердження встановлення факту контролю (вирішального впливу) над діяльністю ліцензіата осіб інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України", - зазначається у повідомленні.

Раніше регулятор отримав інформацію щодо планів купівлі пакету "ПФТС", який належить "Московській біржі ММВБ - РТС", компаніями "Фондова компанія "Фаворит" та "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU). Проте ICU не змогла надати комісії попередню згоду "Московської біржі" на продаж акцій, а компанія "Фаворит" не надала інформації щодо наявності у них коштів на придбання пакету акцій "ПФТС" та інформації щодо майбутніх кінцевих бенефіціарів біржі.

"Комісія, не маючи достатніх підтверджень щодо можливості дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування з боку "ПФТС", вирішила анулювати ліцензію біржі. Рішення НКЦПФР може бути оскаржено в Експертно-апеляційній раді з питань ліцензування при Державній регуляторній службі України та/або судовій інстанції", - зазначили в регуляторі.

Раніше комісія вже анулювала ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку п'яти банківських установ із російськими власниками - ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ Банк", ПАТ "БМ Банк", ПАТ "ВіЕс Банк", ПАТ "Дочірній банк Сбербанку Росії".

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.