У Авакова показали відео слідчого експерименту по справі Гандзюк (ФОТО, ВІДЕО)

У поліції оприлюднили відео з зізнанням нападників з сірчаною кислотою на херсонську активістку Катерину Гандзюк, яка померла цієї неділі, 4 листопада

Про це йдеться у прес-службі Міністества внутрішніх справ України, передає Depo.ua із посиланням на "Еспресо".

В опублікованому на сайті відомства відео підозрювані-виконавці, зокрема розповіли, у який спосіб отримали замовлення та гонорар від підозрюваного організатора злочину - громадянина Торбіна.

"До нас в гості приїхав Торбін і при розмові нам було запропоновано провчити активістку Гандзюк у зв'язку з тим, що в неї були русофобські погляди, вона негативно відгукувалась про воїнів АТО, і вона причетна до скандалів, пов'язаних із корупцією в місті Херсон. Нам було запропоновано нагороду 4 тис доларів... на всіх, тобто на кожного - це по 500 дол", - зазначив підозрюваний.

За його словами, після того, як зловмисники дали Торбіну згоду на виконання злочину, вони почали слідкувати за Катериною Гандзюк: у соцмережах та біля її роботи.

Ще один підозрюваний розповів, як купував сірчану кислоту для нападу.

"Зустрівся із продавцем, який віддав мені на цьому місці дві пляшки кислоти в коробці. І я йому віддав триста гривень. І все, ми з ним розійшлись. Ці триста гривень я отримав від Торбіна заздалегідь, ще до цього, коли він приїхав і віддав нам десять тисяч гривень для того, щоб нам було за що і поїсти, і купити телефони - на витрати", - зазначив підозрюваний та повідомив, що по тому він залишив кислоту в автомобілі Торбіна.

Ще один підозрюваний, якого слідство підозрює у тому, що саме він обливав активістку кислотою, під час слідчого експерименту показав, як саме здійснював напад.

Як заявили правоохоронці, станом на 6 листопада усі досудові розслідування завершено, напрацьовані матеріали згідно з рішенням ГПУ передали Головному слідчому управлінню СБУ.

Нагадаємо, активістка Катерина Гандзюк, яка дістала тяжких опіків під час замаху на неї, померла 4 листопада у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Слідчі змінили кваліфікацію нападу на чиновницю Херсонської міськради, кваліфікувавши його як закінчений злочин.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, з метою встановлення замовника вбивства активістки, підозрюваного в організації її вбивства було переведено до ізолятора СБУ у Києві.

6 листопада Верховна Рада України схвалила постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів".

Декілька нардепів закликали Верховну Раду не включати у тимчасову слідчу комісію голову СБУ Василя Грицака, генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя. З опіками Гандзюк ушпиталили. Напад на чиновницю розслідують як замах на вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Замах на вбивство херсонської чиновниці Катерини Гандзюк розслідують як замовний.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. Вона подякувала за хороші слова на її підтримку і за погані слова, адже вони, за її словами, ще більше мотивують вийти з лікарні. Обпечена кислотою жінка зазначила, що має не дуже гарний вигляд, але він кращий, "ніж вигляд справедливості і правосуддя в Україні".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme