У Абромавичуса прогнозують зростання промвиробництва в першому півріччі на 2%

Зростання обсягу промислового виробництва в Україні в січні - червні 2016 року складе близько 2%
Depo.Гроші
29 березня 2016 13:07
ФОТО: depo.ua

Такий прогноз дає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ). Інформація про це розміщена на сайті міністерства, передає depo.ua.

За даними МЕРТ, в лютому 2016 року вперше за останні 42 місяці промисловість України продемонструвала зростання - на 7,6% в порівнянні з лютим 2015 року. З коригуванням на ефект календарних днів зростання склало 4,9%. У січні - лютому поточного року зростання склало 2,9%, в порівнянні з показником за аналогічний період 2015 року.

Серед факторів, які вплинули на зростання - активізація діяльності в східному регіоні країни, зростання цін на світових товарних ринках, поліпшення економічної ситуації в основних торгових партнерів, а також зростання внутрішнього попиту на інвестиційну продукцію.

У міністерства також відзначають, що в першому півріччі поточного року основними ризиками для промислового виробництва в Україні будуть поновлення активних військових дій на сході країни, поглиблення падіння цін на світових товарних ринках, посилення інфляційних процесів в умовах зростання негативних очікувань, розширення торговельних обмежень з боку Росії.

Нагадаємо, як повідомила Державна служба статистики у вівторок, 22 березня, у лютому 2016 року вперше за останні три роки зафіксовано зростання промислового виробництва проти відповідного місяця попереднього року. Порівняно з лютим 2015 року індекс промислової продукції склав 107,6% (скоригований на ефект календарних днів - 104,9%. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші