У Абромавичуса чекають початку "транзитної війни" з Росією

З 1 січня 2016 року Росія може обмежити транзит через свою територію для товарів, що походять з України
Depo.Гроші
30 грудня 2015 17:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, передає depo.ua.

"У рамках змін у торговельно-економічних відносинах між Україною та Російською Федерацією, очікуваних з 1 січня 2016 року, інформуємо про загрозу запровадження Російською Федерацією обмежень на транзит через її територію товарів походженням з України до третіх країн (Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Китаю та інших)", - йдеться у повідомленні.

Також, за повідомленням прес-служби, очікується, що Росією будуть вжиті особливі заходи контролю за транзитними перевезеннями територією Російської Федерації до третіх країн тих українських товарів, які з 1 січня 2016 року будуть заборонені для імпорту до РФ.

Крім цього, Росія наполягає на зменшенні обсягів квот як на двосторонні перевезення, так і на транзитні перевезення в рамках угоди про міжнародне автомобільне сполучення.

Прес-служба наголошує, що запровадження РФ обмежень на транзит товарів походженням з України є економічно та юридично необгрунтованим та очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі України з третіми країнами, зокрема Центральної Азії.

У Мінекономрозвитку просять врахувати цю інформацію при плануванні поставок товарів походженням з України транзитом через територію Російської Федерації в треті країни.

Нагадаємо, сьогодні президент Росії Володимир Путін підписав закон про призупинення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.