Цього року на озброєння армії України витратили п'ять мільярдів

Озброєння української армії цьогоріч коштувало близько п'яти мільярдів гривень
Depo.Гроші
29 грудня 2015 12:05
ФОТО: depo.ua

Про це заявила речниця Міноборони Оксана Гаврилюк, передає depo.ua з посиланням на "5 канал".

За її словами, купували не тільки зброю та боєприпаси до неї, а й військову техніку.

"Цьогоріч міністерство оборони уклало більше 100 контрактів і угод з держпідприємствами на суму понад 5 млрд грн. Це дало змогу закупити для ЗС України 3756 одиниць озброєння та військової техніки і ще майже 402,5 тисяч ракет та боєприпасів. Серед яких бронетранспортери, 30 протитанкових ракетних комплексів, 610 одиниць автомобільної техніки, серед яких КрАЗи різних модифікацій та бронетранспортери різного призначення", - повідомила Гаврилюк.

У свою чергу секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Рада національної безпеки і оборони визначила пріоритетом 2016 відродження системи протиповітряної оборони України.

"Ми планували, незважаючи на складну економічну ситуацію, не менше 5% від ВВП на сектор безпеки та оборони. За попередніми цифрам, які ми маємо, прийнято рішення про виділення понад 114 млрд, тобто це більше 5% від ВВП, це дуже важливо . І безумовно, значний ресурс буде виділений і для відродження потенціалу ППО ", - розповів він.

При цьому Турчинов зазначив, що складність полягає в тому, що всі підприємства, які випускали зенітно-ракетні комплекси, радіолокаційні станції, вони знаходяться в РФ, і фактично ми змушені з нульового потенціалу створювати підприємства, створювати виробничі потужності, які дозволили озброїти нашу армію, але українські конструктори змогли замінити їх складовими вітчизняного виробництва або країн НАТО.

Нагадаємо, Кабінет міністрів передбачив у проекті бюджету на 2016 рік видатки на національну безпеку і оборону у розмірі 100 млрд гривень.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.