Світовий банк прогнозує, що в Україні залишиться 100 банків

Світовий банк очікує консолідацію банківської системи України до 100 банків
Depo.Гроші
22 вересня 2015 15:05
ФОТО: depo.ua

Такий прогноз наводиться в матеріалах про другий програмну позику на політику розвитку фінансового сектора країни, передає depo.ua з посиланням на "Сегодня".

В рамках першої програми розвитку фінансового сектору (завершилася наприкінці 2014 року) для посилення нормативного та інституційного середовища, а також поліпшення стійкості та ефективності банківської системи Світовий банк і Нацбанк України впровадили ряд критеріїв своєчасної ідентифікації проблемних банків.

В другій програмі, яка в даний час імплементується, Світовий банк і НБУ підвищили вимоги для ідентифікації операцій з пов'язаними особами.

У результаті очікуваної на цьому тлі консолідації банківського сектору України, Світовий банк прогнозує, що в країні в 2016 році залишиться 100 банків.

На думку Світового банку, така політика дозволить створити в Україні здоровий і життєздатний банківський сектор, що сприяє розширенню доступу до фінансування для нижчих верств населення в середньо-і довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, за даними НБУ станом на 1 липня 2015 в Україні діяло 127 банків. У період з січня 2014 по липень 2015 неплатоспроможними були визнаними 54 банку.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua