Світовий банк очікує падіння ціни на нафту на 27%

Світовий банк знизив прогноз середньої ціни на нафту марки Brent на 2016 рік з 51 долара за барель до 37
Depo.Гроші
26 січня 2016 18:20
ФОТО: depo.ua

Фінансова організація очікує, що до кінця поточного року ціна на нафту підніметься з поточного рівня, при цьому ризик подальшого зниження збережеться, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Зниження називають досить різким, так як очікувана ціна змінилася на 27%. За даними банку, ціни на нафту за 2015 рік знизились на 47%.

Аналітики Світового банку відзначають, що факторами, що вплинули на зниження прогнозу стали дуже швидке надходження на ринок іранської нафти, стійкість американських виробників, які підвищили ефективність за рахунок зниження витрат, теплу зиму і слабкі перспективи зростання великих економік, що розвиваються.

На незначне відновлення ціни у цьому році вплине те, що видобуток дорогої нафти буде приносити все більше збитків і зрештою виробники знизять обсяги. Також економісти Світового банку очікують зростання попиту на тлі очікуваного зростання світової економіки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціна північноморської нафти марки Brent сьогодні вранці, 26 січня 2016 року, опустилася нижче позначки 30 доларів за барель.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші