Судді вимагають безумовного підвищення зарплат

Рада суддів просить законодавчо підняти зарплати усім суддям, а не лише тим, які вже пройшли кваліфікаційне оцінювання

Вони просять Раду з питань судової реформи внести на розгляд Верховної Ради законопроект зі змінами до закону "Про судоустрій і статус суддів", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Закон і Бізнес"

Відповідно до пп. 22-23 перехідних положень закону право на отримання суддівської винагороди у нових розмірах мають судді, які за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді або призначені на посаду за результатами конкурсу.

До проходження кваліфікаційного оцінювання зарплата нараховується за старими правилами.

Якщо пп. 22-23 закону будуть скасовані, то винагороду в новому розмірі отримуватимуть всі судді, незалежно від того, пройшли вони оцінювання чи тільки збираються проходити.

Вказується, що наразі "лише незначна кількість суддів пройшла оцінювання".

У жовтні 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала кваліфікаційне оцінювання 999 суддів. 29 грудня 2017 року ВККС оприлюднила список суддів, стосовно яких комісія в 2018 планує провести оцінювання. У списку ― 1060 суддів. Тобто за прогнозами ВККС у 2018 році буде проведено оцінювання 2059 суддів.

Рада суддів України передбачає, що процес перевірки триватиме від 7,5 до 9,5 місяців, або довше.

За статистичними даними, фактична чисельність суддів у судах перших інстанцій становила 4423 судді, у судах апеляційних інстанцій ― 1118 суддів. Тобто приблизно 3 тис. не зможуть пройти оцінювання у 2018-му.

У Раді суддів також заявили, що більшість служителів Феміди подали заяви про проведення кваліфікаційного оцінювання і мають намір його пройти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme