Суд забрав у екс-«регіонала» Волкова 38 гектарів під Києвом

Бориспільський міський суд повернув у державну власність земельні ділянки загальною площею 38 га та вартістю майже 17,5 млн грн, які незаконно перейшли колишньому народному депутату України
Depo.Гроші
3 грудня 2014 14:54
ФОТО: depo.ua
Суд забрав у екс-«регіонала» Волкова 38 гектарів під Києвом
Суд забрав у екс-«регіонала» Волкова 38 гектарів під Києвом

Таким чином, суд 1 грудня задовольнив позов Бориспільської міжрайонної прокуратури Київської області, передає ДеПо з посиланням на прес-службу Прокуратури Київської області.

За даними джерел ДеПо, йдеться про Олександра Волкова, який раніше перебував у Партії регіонів.

А в прокуратурі зазначили, що ці землі виділила Гнідинська сільрада для ведення фермерського господарства та подальшого їхнього відчуження на користь сім'ї колишнього народного депутата України.

«Однак, як з'ясувалося в ході прокурорської перевірки, питання про передачу у приватну власність вказаних земельних ділянок на сесії сільської ради не розглядалося, і рішення щодо їх відчуження не приймалося», - зазначили в прокуратурі.

Реагуючи на виявлені порушення, міжрайонна прокуратура пред'явила позов до Бориспільського міськрайонного суду про визнання недійсними рішень органу місцевого самоврядування та виданих на їхній підставі державних актів, а також витребування спірних ділянок із незаконного користування у власність держави.

Суд, погодившись з доводами прокурора, визнав недійсними рішення сільської ради, угоди, державні акти і витребував земельні ділянки із незаконного користування на користь держави.

Довідка. Олександр Волков пройшов у Верховну Раду 1998 року і був призначений радником президента України Леоніда Кучми. Він обіймав посади заступника голови координаційної ради з питань місцевого самоврядування та заступника голови координаційного комітету з питань внутрішньої політики при президентові України.

У парламенті Волков входив до комітету з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства та в комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. На президентських виборах у 1999 році Волков був одним з керівників виборчої кампанії Кучми.

Як повідомляв ДеПо, у жовтні на Київщині повернули у власність держави 1,42 га землі, незаконно відчуженої на користь тодішнього народного депутата України від Партії регіонів Сергія Клюєва.