Суд призупинив дію наказу МЕРТ щодо балансу металобрухту на 2016 рік за позовом "Металургпрому"

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію прийнятого з порушеннями законодавства наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік за позовом Об'єднання металургійних підприємств України "Металургпром" (Дніпропетровськ)
Depo.Гроші
16 березня 2016 12:25
ФОТО: depo.ua

Згідно з оприлюдненою президентом об'єднання "Металургпром" Олександром Каленковим на своїй сторінці у "Фейсбук" ухвалою суду від 15 березня поточного року, призупинення дії наказу МЕРТ прийняте суддею за клопотанням позивача в рамках забезпечення позову про визнання цього документа незаконним, недійсним, і підлягає скасуванню, пише "Інтерфакс-Україна".

При цьому в судових документах уточнюється, що "Металургпром" вимагає скасування наказу МЕРТ про затвердження балансу брухту чорних металів на 2016 рік (зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн, - ІФ) у зв'язку з тим, що відповідний наказ прийнято з порушенням процедури і він не має державної реєстрації (не узгоджувався Державною регуляторною службою України (ДРС) і не реєструвався в Мін'юсті, - ІФ).
Відповідачем у цьому судовому процесі є МЕРТ, третіми особами виступають ДРС і Мін'юст.

Згідно з ухвалою суду, дія наказу МЕРТ зупиняється до розгляду справи по суті та набрання законної сили судовим рішенням. У свою чергу, відповідач (МЕРТ) може оскаржити призупинення дії наказу.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" один із учасників ринку, засідання комісії МЕРТ з розгляду заявок компаній на експорт металобрухту планувалося провести у вівторок, 15 березня, проте воно не відбулося.
"За попередніми даними, засідання перенесли на четвер, 17 березня", - повідомив співрозмовник агентства.

Агентство до виходу матеріалу не отримало підтвердження цієї інформації в МЕРТ.

Як повідомлялося, МЕРТ 1 березня затвердило баланс лому чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн - майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини через її нестачу на внутрішньому ринку.

При цьому на сайті міністерства було розміщено оголошення про прийом документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на експортні операції з металобрухтом.

У свою чергу, "Металургпром" та Федерація металургів України (ФМУ) в листі до Мін'юсту вказали на низку порушень при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Також металурги закликали ДРС захистити інтереси вітчизняних метпідприємств і домогтися дотримання законності при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Крім того, ФМУ та ЦК профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України (ПМГУ) закликали президента країни звернути увагу на проблеми ДМК і, зокрема, ініціювати перегляд балансу металобрухту на 2016 р.

Увечері 1 березня на сайті МЕРТ інформація про затвердження балансу брухту на 2016 рік наказом №337 від 1 березня 2016 року та оголошення прийому документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій із металобрухтом зникла. Однак 2 березня з'явилася копія наказу і сам баланс лому на 2016 рік - без оголошення про прийом документів від ломозбирачів для поставок на експорт.

Крім того, у порядку денному засідання Кабінету міністрів України на 2 березня поточного року значилося питання внесення змін, ініційованих МЕРТ, до постанови уряду від 15 лютого 2002 року № 155 "Про затвердження порядку реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій із металобрухтом". Проте це питання на засіданні уряду 2 березня 2016 року не розглядалося.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші