Суд пояснив, чому не дозволив НАБУ арештувати рахунки "Енергомережі"

Позов Національного антикорупційного бюро України у справі "Енергомережа" не містить будь-яких позовних вимог про стягнення грошей
Depo.Гроші
3 березня 2016 17:40
ФОТО: depo.ua

Про це заявили у Господарському суді Києва щодо "відмови" судом у накладенні арешту на грошові кошти ПАТ "Енергомережа", пише depo.ua з посиланням на "Закон і бізнес".

Як зазначається, це унеможливило задоволення клопотання НАБУ про арешт грошових коштів у вказаній справі.

Суд надав для публікації останній аркуш позовної заяви НАБУ (на фото) і дав пояснення.

Суд пояснив, чому не дозволив НАБУ арештувати рахунки "Енергомережі" - фото 1

"Положеннями Господарського процесуального кодексу та відповідно до постанови позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на грошові кошти. Підставою для накладення арешту на грошові кошти є доведення заявником неможливості виконання рішення суду у примусовому порядку", - йдеться у поясненні суду.

Отже, у суду зазначили, що можливість суду накласти арешт на грошові кошти обумовлена наявністю позовної вимоги про їх стягнення.

"Позов Національного антикорупційного бюро у справі №910/1421/16 не містить будь-яких позовних вимог про стягнення грошей. Це і унеможливило задоволення клопотання НАБУ про арешт грошових коштів у вказаній справі", - пояснили у суді.

Нагадаємо, господарський суд міста Києва відмовився накласти арешт на кошти компанії "Енергомережа" у сумі 38,823 млн гривень, які знаходяться на рахунках "Ощадбанку".

На початку січня детективам НАБУ дозволили вилучення документів по кримінальному провадженню щодо привласнення майна "Запоріжжяобленерго" в особливо великих розмірах.

За даними ЗМІ, міноритарними акціонерами "Запоріжжяобленерго" є групи, близькі до Костянтина Григоришина, Ігоря Коломойського та братів Григорія та Ігоря Суркісів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші