Суд дозволив Нацбанку продати нафтовий комплекс Курченка

Господарський суд Києва 19 жовтня зняв арешт з Херсонського нафтоперевалочного комплексу, який номінально належить компаніям бізнесмена-втікача Сергія Курченка
Depo.Гроші
21 жовтня 2016 10:55
ФОТО: depo.ua

Суд задовольнив позов Нацбанку України, у якого цей комплекс перебуває в заставі з 2013 року, передає Depo.ua.

Нагадаємо, компанія "СЄПЕК" Сергія Курченка придбала Херсонську нафтоперевалку в листопаді 2013 року у групи "Інфокс" екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Потужності комплексу дозволяли перевалювати близько 1 млн тонн палива на рік і приймати танкери дедвейтом до 10 тис. тонн.

 Після Революції  Гідності і втечі Курченка з країни активи Херсонської нафтогавані і нафтопродукти були арештовані в рамках кримінальної справи. У вересні 2014 року рішенням Приморського районного суду Одеси Херсонський комплекс переданий державному  "Підприємству із забезпечення нафтопродуктами".

У 2013 році НБУ видав  "Реал банку" Кукрченка кредит в розмірі 787 млн грн.. Заставою став перевалочний комплекс і нафтобаза ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз" (номінальний власник активу). Позичальник кредит не погасив, в березні 2014 року "Реал банк" був визнаний неплатоспроможним. І в подальшому суди визнали за НБУ право власності Херсонської перевалки.

Наприкінці 2014 року Херсонська перевалка відновила роботу під керуванням державного підприємства.  

НБУ вирішив реалізувати Херсонську перевалку на початку 2016 року.

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші