Стало відомо, як МВФ рекомендує Україні змінити податки

МВФ рекомендує Україні знизити ставку Єдиного соціального внеску, реформувати спрощену систему оподаткування і підвищити акцизи на алкоголь і тютюн
Depo.Гроші
8 лютого 2016 23:20
ФОТО: depo.ua

Це випливає зі звіту місії податково-бюджетного Департаменту МВФ, яка перебувала в Україні з 20 липня по 1 серпня 2015 року. Звіт є в розпорядженні ТСН.ua, повідомляє depo.ua.

Єдиний соціальний внесок. МВФ рекомендує скоротити Єдиний соціальний внесок, але робити це в комплексі з реформою єдиного оподаткування. МВФ рекомендує залишити прогресивну шкалу ПДФО і знизити ЄСВ до 28%. При цьому пропонується розглянути можливість зменшення внесків поступово. Щоб заповнити втрати в бюджет, МВФ рекомендує знайти компенсуючі заходи, перш за все, за рахунок непрямих податків і податку на майно. Також МВФ пропонує усунути горизонтальну нерівність між працівниками і підприємцями.

Спрощена система оподаткування. МВФ рекомендує виключити юридичні особи та платників ПДВ зі спрощеної системи оподаткування. При цьому залишити пільгову низьку ставку тільки для першої групи підприємців-фізичних осіб, дохід яких становить до 300 тис. грн. на рік. МВФ рекомендує об'єднати групи 2 і 3 і обкладати їх на загальних податкових ставках. Для них оподатковувана база розраховується шляхом касового методу: доходи мінус витрати, а з різниці сплачується ПДФО та ЄСВ. При цьому верхню межу цієї групи встановити на рівні 2 млн грн на рік. На цьому ж рівні пропонується встановити поріг по обсягу оподатковуваних операцій для обов'язкової реєстрації платником ПДВ.

Збільшити акцизи. МВФ пропонує суттєво збільшити акцизи на алкогольні напої, стягувати акциз в точці першого продажу етилового спирту, продовжувати збільшувати акцизи на тютюнові вироби до рівня стандартів ЄС.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші