Стало відомо, чому українські банки втрачають прибуток

Українські банки в першому півріччі 2020 року стали менше заробляти, причин цьому декілька

Про це повідомили у Національному банку України, інформує Depo.ua.

Прибуток банків за квітень-червень скоротився до 7,7 млрд гривень, а за підсумками півріччя виявився на 23,4% менше, ніж в аналогічний період минулого року, і склав 23,8 млрд гривень.

"Зменшення прибутку пов'язане з вирахуванням в резерви, а також зниженням попиту на банківські послуги, що призвело до зниження комісійних доходів. Головним викликом для прибуткової діяльності банків надалі будуть втрати від погіршення якості кредитного портфеля, що призведе до зростання відрахувань до резервів у наступні два кварталу", – пояснили в Нацбанку.

Водночас, в НБУ впевнені, що до кінця 2020 роки банківський сектор залишиться прибутковим, завдяки зростанню процентних і комісійних доходів фінустанов.

"Щоб сприяти проведенню ефективних реструктуризацій для боржників, які постраждали внаслідок карантинних заходів, НБУ продовжив до кінця листопада дію спрощених правил оцінки кредитного ризику. <...> Якість проведених банками реструктуризацій буде проаналізована НБУ на початку наступного року в рамках щорічної оцінки стійкості банків", – додав регулятор.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що українці стали продавати банкам більше валюти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"