Справа "Спецтехноекспорту": ГПУ взялася за кіпрську “прокладку”

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України з липня минулого року розслідує розтрату коштів Міністерства оборони службовими особами державної компанії "Спецтехноекспорт" в особливо великих розмірах при закупівлі бойових машин піхоти БМП - 1 за державним оборонним замовленням

Про це йдеться в судових матеріалах, повідомляє Depo.ua з посиланням на проект "Марлін".

За версією слідства при закупівлі вказаних бойових машин у кіпрської фірми PetraLink Limited на підставі контракту від 2017 року інтересам армії було завдано шкоди у розмірі понад 50 мільйонів гривень.

При цьому PetraLink Limited є посередником, яка закупила техніку у чеської фірми Real Trade Praha a.s.

В березні 2019 року слідчі отримали від суду дозвіл на  вилучення контрактів та листування між всіма згаданими компаніями.  

Минулого року журнал "Новое Время" на основі власних джерел так описав схему PetraLink Limited: "Тобто за кожну БМП міністерство переплачує $22,7 тис. Причому кіпріоти нічого додаткового з технікою не роблять".

Як з’ясували "Наші гроші", кіпрську фірму очолює Володимир Петенко – син колишнього працівника "Спецтехноекспорту" і топ-менеджера "Укроборонсервісу" зі структури "Укроборонпрому" Володимира Петенка.

Державне підприємство "Спецтехноекспорт" є дочірнім для державної компанії "Укрспецекспорт", яку протягом 2015-18 років очолював Павло Букін. Обидві входять в структуру концерну "Укроборонпром".

В лютому 2018 року Павло Букін став директором всього концерну "Укроборонпром".

Широкій публіці Букін став відомий після розслідування "Bihus.info" про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері, і обговорюють розподіл грошей у тому числі для Павла Букіна. Фігуранти розслідування оцінюють роль нинішнього директора "Укроборонпому" у власних аферах як "Паше я бы ничего не давал".  

Довідка: "Спецтехноекспорт" фігурує також у справі про розтрату 2,225 млн дол (55,5 млн грн).

4 березня НАБУ затримало посадовців "Спецтехноекспорту" за підозрою в розтраті.

Того ж дня керівник САП Назар Холодницький повідомив про підозру колишньому директору "Спецтехноекспорт", причетному до організації злочинної схеми розтрати коштів, яка завдала державному підприємству збитків на суму 55,5 млн грн.

Водночас Холодницький закидає НАБУ приховування документів щодо корупції в оборонці.

7 березня Солом'янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід чинним і чотирьом колишнім службовцям ДП "Спецтехноекспорт" (що входить до складу державного концерну "Укроборонпром") - тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

9 березня директор "Спецтехноекспорту" Владислав Бельбас та двоє екс-працівників підприємства вийшли з Лук'янівського СІЗО під заставу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme