Служба, про яку треба знати

Так сталося, що телефони екстрених служб ми знаємо майже з самого дитинства. Але не тільки пожежа, шахраї чи негаразди зі здоров’ям викликають занепокоєння людини
Depo.Гроші
29 жовтня 2015 11:46
ФОТО: depo.ua
Служба, про яку треба знати
Служба, про яку треба знати

Психологи кажуть, що втрата роботи та безробіття є одним з небезпечних стресів. Не кожен з тих, хто втратив робоче місце, може безболісно подолати стрес та працевлаштуватися в найкоротший термін. До того ж, тривале безробіття може спровокувати інший стрес, пов’язаний з невірою у власні можливості. В деяких країнах існує навіть загроза втраченого покоління – молодих людей, які протягом багатьох років не можуть знайти роботу. За період безробіття разом зі втратою віри в себе, вони позбуваються знань, навичок та потребують не тільки повторного навчання, але інколи, навіть, втручання психологів. Тому варто пам’ятати про службу, яка в цій ситуації надає необхідну підтримку та допомогу, формує впевненість у власних якостях та можливостях. Це Київський міський центр зайнятості.

Служба, про яку треба знати - фото 1

Він пропонує цілий спектр послуг:
• пошук підходящої роботи;
• надання статусу безробітного та виплати допомоги по безробіттю;
• одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності;
• навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації;
• підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального навчання;
• підбір громадських робіт або інших робіт тимчасового характеру.

Служба, про яку треба знати - фото 2

Протягом останнього року працівники столичної служби зайнятості допомагають не тільки «звичайним» безробітним. В категорії осіб, що шукають роботу,опинилися внутрішньо переміщенні особи зі Сходу України та окупованого Криму.

Для них передбачені пільги під час працевлаштування. Якщо працевлаштування пов’язано з переїздом в інший регіон (тільки за згодою безробітного), йому компенсуються фактичні витрати переїзду на нове місце роботи. При необхідності для працевлаштування проходження медичного чи наркологічного огляду, витрати на нього також підлягають відшкодуванню.

Безкоштовним для працівника буде і його навчання, якщо воно здійснюється службою зайнятості за направленням роботодавця. Після навчання роботодавець отримує компенсацію витрат на навчання.

Особам старше 45 років, які мають трудовий стаж не менше 15 років, пропонується отримання ваучеру на вищу освіту. Для отримувача ваучеру навчання безкоштовне, оплата здійснюється за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість навчання компенсується в десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб та становить зараз 13780 грн.

Якщо вартість навчання перевищує вказану суму, різницю відшкодовує роботодавець, на замовлення якого може навчатися отримувач ваучеру, чи сама особа, що навчається. Навчання здійснюється за спеціальностями, які є актуальними на ринку праці. Їх перелік визначається Кабінетом Міністрів України.
Слід зазначити, що всі послуги служби зайнятості – безкоштовні.

Детальна інформація – на сайті www.dcz.gov.ua/kie, сторінках в facebook, Вконтакте. «Гаряча» лінія – 044 245-17-17

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.