Слов'янську ТЕС знову зупинили: немає вугілля

У п'ятницю ПАТ "Донбасенерго" в черговий раз зупинило сьомий блок Слов'янської ТЕС через відсутність вугілля
Depo.Гроші
31 липня 2015 17:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба "Донбасенерго", передає depo.ua.

"Сьогодні енергетики Слов'янської ТЕС були змушені знову зупинити генеруючі потужності. Причина вже традиційна - відсутність палива (вугілля), а точніше - неможливість налагодити його регулярні поставки на паливні склади електростанції", - йдеться у повідомленні.

У компанії відзначили, що за липень, пропрацювавши всього 17 днів, станція змогла виробити і передати в ОЕС України 155,0 тис МВт*год електроенергії.

За умови сталого паливозабезпечення і безперебійної роботи енергоблоку №7, Слов'янська ТЕС змогла б згенерувати і передати для потреб держави до 300,0 МВт.

"За підрахунками експертів - нестача електроенергії в об'єднаній енергосистемі України досягає 3000 МВт. Таким чином, маючи можливість працювати, Слов'янська ТЕС забезпечувала б понад 1/10 покриття потужності (до 324 МВт)", - повідомляє прес-служба.

У повідомленні наголошується, що на даний момент на паливному складі Слов'янської ТЕС знаходиться 0,1 тисяч тонн вугілля та 18,1 тисяч тонн вугілля на відповідальному зберіганні, яке не може бути використане у виробничій діяльності з причини арешту його правоохоронними органами.

"Зараз на шляху прямування до Слов'янської ТЕС знаходиться 151 напіввагон (10,4 тисяч тонн), що при роботі блоку в однокорпусному режимі може забезпечити роботу станції протягом 3-х днів. Однак дане вугілля з неконтрольованої Україною території не перевозиться через брак необхідної кількості тепловозів і дизпалива у Донецькій залізниці", - повідомляє компанія.

"У зв'язку з цим, по станції Постнікова простоює 52 вагони, по ст. Пелагеївський - 45 вагонів, по станції Слов'яносербська і Мануїлівка - 37 вагонів. Скупчення вантажів по станціях знизило відвантаження зі збагачувальних фабрик", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 27 липня 2015 року Слов'янська ТЕС запускалася для покриття дефіциту потужностей в енергосистемі України при наявності вугілля на складі всього 6,4 тисяч тонн і була змушена працювати "з коліс" (вугілля з вагонів відразу подавалося для спалювання на блоки).

Для генерації електроенергії на Слов'янській ТЕС необхідно 4-7 тисяч тонн вугілля на добу залежно від режиму роботи блоку № 7.

Більше читайте на Гроші.depo.ua