Siemens попри санкції робитиме турбіни для Криму

Німецька корпорація Siemens попри санкції вироблятиме турбіни для Криму

Про це пише "Дзеркало тижня", повідомляє depo.ua.

Газотурбінні установки можуть стати базовими для вирішення питання виробництва електроенергії на Кримському півострові. Перевагою ГТУ є широкий діапазон палива для роботи - від природного газу до важких нафтопродуктів і сирої нафти.

"Саме газ і має стати основним ресурсом для виробництва електроенергії на півострові. Паралельно передбачається прокладання двох ниток газопроводу з території Росії через Керченську протоку, в чому зацікавлений як "Газпром", так і "Силовые машины" з Siemens, оскільки висока імовірність того, що саме їхнє газотурбінне устаткування замовить російський газовий монополіст", - йдеться у статті.

"Для розвитку інфраструктури "Кримського федерального округу" застосовуються стандартні тендерні процедури, де переможець призначається заздалегідь - не в Криму, і не так званою кримською владою", - зазначає видання.

Так, влітку 2014 року інжинірингова компанія "Технопромекспорт", що входить в структуру ДК "Ростех" була обрана головним підрядником для будівництва нових енергоблоків ТЕС в Сімферополі та Севастополі.

"Технопромекспорт" оголосив тендер на поставку турбін, генераторів та допоміжного обладнання для чотирьох ПГУ у серпні 2015 року, однак місцем призначення поставок у документах вказана не Крим, а Тамань, де ніби збираються будувати потужну ТЕС.

"Насправді нова ТЕС на Тамані - це віртуальний проміжний пункт матеріально-технічної комплектації додаткових генеруючих потужностей для Криму. Все це для того, щоб вивести з-під санкционного удару німецьких друзів Путіна і Мордашова", - зазначає ЗМІ.

"Судячи з усього, в Москві вважають, що режим санкцій можна обійти, адже виробник ГТУ - спільне підприємство "СТГТ" з приватним, а не державним співзасновником (Мордашов) з російського боку, зареєстроване і розташоване на території РФ, в Північно-Західному федеральному окрузі, новобудова ТЕС - також на території РФ, в Південному федеральному окрузі, у Тамані. Ну а в разі її переміщення з віртуального пункту в реальний куди-небудь на територію іншого, "Кримського федерального округу" наприклад, це вже буде компетенцією виключно замовника і підрядника ТЕС - знову ж російських компаній "Ростех" і "Технопромекспорт" (материнська і дочірня компанії)", - пише видання.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші