Шлапак перетрусив на публіку "токсичний портфель" кредитів "Приватбанку"

Близько 97% кредитів "Приватбанку" були видані "пов'язаним особам" з грубими порушеннями

Про це під час прес-конференції повідомив голова правління "Приватбанку" Олександр Шлапак, передає Depo.ua.

"Коли прийшов новий менеджмент, ми вивчили ситуацію з пов'язаними особами і переконалися в тому, що таких позик було видано на 190 млрд грн, тобто 97% від усього портфелю є портфелем пов'язаних осіб, таким він залишається і по сьогодні", - сказав Шлапак.

За його словами, так званий токсичний портфель включає 223 клієнтів, яким було видано кредитів на мільярди гривень.

"Ми розбили цей портфель на 4 групи: перша з них - так звані трансформовані кредити, сюди входить 36 позичальників на 133 млрд грн, це валова заборгованість, яка враховує і тіло, і відсотки. Другий портфель - це лізинговий портфель: 41 позичальник майже на 15 млрд. На таку ж суму і третій кейс - це портфель, який видавався на Кіпрі. І, нарешті, четвертий портфель - це кредити, пов'язані з корпоративними клієнтами банку на суму більше 36 млрд", - зазначив Шлапак.

Він наголосив, що всі ці кредити мають спільні характеристики: більша частина позичальників є новоствореними компаніями з негативним фінансовим станом; під час видачі цих позик були допущені грубі порушення законодавства, а також внутрішніх регламентних документів самого банку; весь цей портфель обслуговується надзвичайно незадовільно; всі ці позики видані не на ринкових умовах.

"Ми також маємо відсутність забезпечення за більшістю з цих кредитів, і нарешті останнє - це те, що з банку практично виведені обороти операційних компаній, які реально обслуговували кошти колишніх акціонерів. Тож, яка є сьогодні реальна заборгованість за портфелем: починаючи з січня місяця - 194 млрд, а (станом на травень, - ред.) - 198,4 млрд грн", - додав Шлапак.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року уряд націоналізував ПАТ "ПриватБанк". 21 грудня Мініфін придбав 100% акцій "Приватбанку" за одну гривню. Банк був докапіталізований на 107 млрд грн із запланованих 116,8 млрд грн.

22 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив рішення продовжити докапіталізацію націоналізованого "ПриватБанку" на 9,8 млрд грн.

26 червня вирішили збільшувати статутний капітал Приватбанку буде збільшений Мінфіном на суму до 38,565 млрд грн за допомогою облігацій державної позики (ОВДП) в обмін на акції банку на термін до 17 років з прибутковістю до 9,8% річних.

4 липня Генеральна прокуратура України розпочала розслідування і відкрила кримінальні справи за доведення "Приватбанку" до банкрутства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme