СБУ розслідує махінації Енергоатому і гірничого комбінату на 10 млн грн

Служба безпеки України почала розслідування за фактом зловживання на суму 10 млн дол. службовими особами держпідприємств "Енергоатому" і Східний гірничо-збагачувальний комбінат під час закупівлі уранового концентрату
Depo.Гроші
10 червня 2015 14:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр СБУ.

"Співробітники Служби безпеки України зафіксували факти системних порушень і зловживань при закупівлі уранового концентрату службовими особами двох державних підприємств ядерно-енергетичної та атомно-промислової сфери", - заявили силовики.

Так, у рамках довгострокового договору між ДП НАЕК "Енергоатом" та ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" передбачалися постачання уранового концентрату для потреб енергетичного комплексу держави за рахунок власних потужностей комбінату. Це б дозволило збільшити обсяги вітчизняного виробництва уранового концентрату та сприяти створенню в Україні власного ядерно-паливного циклу.
"Замість цього службові особи СхідГЗК закупили в 2014 році. урановий концентрат у спеціально створеній ними за кордоном комерційної структури. В результаті концентрат був придбаний у іноземного постачальника за ціною 90 дол. за кг на загальну суму 18 млн дол", - йдеться в повідомленні.

Однак у документації комбінату вартість придбаного концентрату склала 138 дол./кг.

"Таким чином державі завдано прямих збитків на суму майже 10 млн дол... Потім урановий концентрат за ціною 138 дол. у рамках контракту був поставлений ДП НАЕК "Енергоатом". Для того щоб замовник погодився придбати продукцію за явно завищеною ціною, представники комбінату залучили до шахрайської схеми посадових осіб "Енергоатому", - пояснили в СБУ.

Нагадаємо, що вчора співробітники СБУ вилучали документи в центральному офісі компанії "Енергоатом" у Києві.