Саакашвілі назвав корупційним газовий контракт ОПЗ

Наглядова рада реформ держпідприємств ініціює скасування контракту щодо закупівлі газу, укладеного Одеським припортовим заводом (ОПЗ), як корупційного

Про це написав глава ради, голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Обговорили контракт із закупівлі газу, укладений ОПЗ через підставну компанію. Прийшли до одноголосного висновку, що контракт корупційний і завдає великої шкоди нашому бюджету", - написав Саакашвілі за підсумками засідання.

За його словами, попередня оцінка цього збитку - $90 млн на рік.

"Будемо зупиняти за допомогою прокуратури і всіма іншими методами" - підкреслив глава Наглядової ради реформ держпідприємств.

Він вказав, що в засіданні ради брали участь міністри економіки, інфраструктури, аграрної політики, голова Фонду держмайна, представник президента в Кабінеті міністрів, представники МВФ, ЄБРР та експерти.

У той же час, Саакашвілі не уточнив про який конкретно контракт йдеться.

Раніше повідомлялося, що Одеський припортовий завод напередодні приватизації уклав газовий контракт з невідомою компанією, який позбавить ОПЗ частини валютної виручки.

З листопада на ОПЗ почала поставляти газ маловідома австрійська компанія Antra GmbH, що має українське коріння. Новий постачальник прийшов на зміну структурам групи Приват, які з липня постачали на завод газ.

Договір передбачає давальницьку переробку газу Одеським припортовим з відвантаженням кінцевої продукції цій фірмі. Модель роботи на давальницькій сировині передбачає, що весь кінцевий продукт буде належати постачальнику газу, що позбавляє ОПЗ валютної виручки.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.