Саакашвілі назвав корупційним газовий контракт ОПЗ

Наглядова рада реформ держпідприємств ініціює скасування контракту щодо закупівлі газу, укладеного Одеським припортовим заводом (ОПЗ), як корупційного
Depo.Гроші
20 листопада 2015 05:28
ФОТО: depo.ua

Про це написав глава ради, голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Обговорили контракт із закупівлі газу, укладений ОПЗ через підставну компанію. Прийшли до одноголосного висновку, що контракт корупційний і завдає великої шкоди нашому бюджету", - написав Саакашвілі за підсумками засідання.

За його словами, попередня оцінка цього збитку - $90 млн на рік.

"Будемо зупиняти за допомогою прокуратури і всіма іншими методами" - підкреслив глава Наглядової ради реформ держпідприємств.

Він вказав, що в засіданні ради брали участь міністри економіки, інфраструктури, аграрної політики, голова Фонду держмайна, представник президента в Кабінеті міністрів, представники МВФ, ЄБРР та експерти.

У той же час, Саакашвілі не уточнив про який конкретно контракт йдеться.

Раніше повідомлялося, що Одеський припортовий завод напередодні приватизації уклав газовий контракт з невідомою компанією, який позбавить ОПЗ частини валютної виручки.

З листопада на ОПЗ почала поставляти газ маловідома австрійська компанія Antra GmbH, що має українське коріння. Новий постачальник прийшов на зміну структурам групи Приват, які з липня постачали на завод газ.

Договір передбачає давальницьку переробку газу Одеським припортовим з відвантаженням кінцевої продукції цій фірмі. Модель роботи на давальницькій сировині передбачає, що весь кінцевий продукт буде належати постачальнику газу, що позбавляє ОПЗ валютної виручки.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.