S&P: В Росії почався дефолт регіонів

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) у своєму новому звіті повідомляє про початок в Росії дефолтів регіонів
Depo.Гроші
5 червня 2015 11:52
ФОТО: depo.ua

Відзначається, що дефолти проходять у формі затримки виплат за банківськими кредитами або вимог про їх пролонгації, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф".

За даними агентства, як мінімум один суб'єкт РФ, що не має рейтингів S&P, у першому кварталі цього року прострочив виплату за банківським кредитом.

"Крім того, нам відомі випадки, коли банк-кредитор був змушений пролонгувати виданий раніше регіону кредит за ставкою нижче поточної ринкової у зв'язку з тим, що регіон був не здатний погасити або рефінансувати кредит. Нам також відомі випадки відмови або навіть відкликання регіонами виданих раніше бюджетних гарантій до терміну їх закінчення", - йдеться у звіті.

За словами керівника аналітичного департаменту AMarkets Артема Дєєва, найбільш гостра ситуація зараз в Смоленській, Саратовській областях, Башкортостані і Красноярському краї.

"Зростаючі під тиском указів президента негнучкі соціальні витрати майже не залишають регіонах іншого вибору, окрім як нарощувати дефіцит і борг", - йдеться в звіті.

При цьому аналітики більше стурбовані не обсягом регіонального боргу, а його структурою, в якій переважають короткострокові банківські кредити, що призводить до ризиків рефінансування.

У S&P вважають, що не варто розраховувати на допомогу федерального центру. Також аналітики заявляють, що значна сума трансфертів і кредитів (3% ВВП щорічно) не йде безпосередньо на рефінансування, а якщо і йде, то часто несвоєчасно, при цьому критерії розподілу коштів - важкопередбачувані.