S&P не виключає послаблення санкцій проти Росії

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) підтвердило суверенний кредитний рейтинг Росії в іноземній валюті на рівні " BB+ і допускає можливість послаблення санкцій щодо неї
Depo.Гроші
18 квітня 2015 09:46
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні агентства, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Рейтинги підтримуються від зниження тим фактом, що у російського уряду, як і раніше, низький чистий борг, і ця ситуація збережеться до 2018 року", - зазначає S&P.

Агентство підкреслює, що санкції проти Росії збережуться через український конфлікт.

"Однак ситуація може змінитися, і санкції можуть бути ослаблені, що стане однією з причин невеликого зростання російської економіки", - йдеться в повідомленні.

Водночас зазначається, що підвищити рейтинги Росії не дають відносно слабкі політичні інститути, доходи економіки і перспективи економічного зростання, які перешкоджають економічної конкурентоспроможності, бізнесу та інвестицій, відзначає S&P.

Крім того, на стримування рейтингів впливають структурні недоліки російської економіки, які полягають в сильній залежності від вуглеводнів та інших сировинних товарів.

Аналітики агентства також прогнозують, що щорічне зростання ВВП Росії складе приблизно 0,5% в 2015-2018 роках, що нижче показника 2,4% за минулі чотири роки.

Це пояснюється відсутністю належного зовнішнього фінансування через діючі санкції, а також зниженням цін на нафту.

S&P також вважає, що зниження купівельної активності внаслідок ослаблення російського рубля та підвищення рівня інфляції стануть перешкодою для перспектив зростання російської економіки.